תהלוכן האורן - תמים למראה אך מסוכן

 תהלוכן האורן הידוע גם בשמו העממי טוואי התהלוכה, הינו סוג של עש שנראה כמו זחל שעיר וחביב, אך למעשה גופו מכוסה בשערות המכילות ארס, אשר עלול לגרום לצריבות ולנפיחות, לתגובות אלרגיות שונות ולתחושת צריבה של העור ושל הרקמות הריריות בעיניים ובאף. על מנת להבטיח, כי תהלוכן האורן לא יסכן אתכם או את הצמחייה שלכם, חשוב להיעזר בשירותי הדברה מקצועיים.

תהלוכן האורן ומאפייניו
תהלוכן האורן נפוץ ביערון האורן בסביבת הים התיכון, אך ניתן להיתקל בו גם בסביבה עירונית ובשטחים מיושבים רבים שבהם צומחים עצי אורן מסוגים שונים, ובעיקר סביב עצי אורן צעירים וחזקים. עבור העצים מהווה תהלוכן האורן מכה אמיתית, משום שהוא נחשב למזיק עבור היערות, ואילו עבור בני האדם נחשב תהלוכן האורן למפגע רפואי.
התקופה בה תהלוכן האורן פעיל היא תקופת סוף הקיץ והסתיו, אשר במהלכה מגיחים הזחלים מהקרקע, מעופפים ומטילים ביצים בסביבה ובאיזור. עם בוא החורף בוקעים זחלי תהלוכן האורן ואוכלים מהמחטים שסביבם, גורמים להתייבשות המחטים, והופכים אותן לחומות ומתות, ואילו בתום החורף ועם בוא האביב זחלי תהלוכן האורן כבר מכרסמים את כל המחט והם פעילים בשעות היום והלילה.
ניתן לזהות פגיעות רבות של עצים ויערות כתוצאה מפעילות תהלוכן האורן אשר באות לידי ביטוי בעצים בעלי התפתחות מואטת, מחטים מתות וחשיפה של קרקע היער. כמו כן, אל ביצי תהלוכן האורן המצויות בסביבת העצים, נמשכות צרעות טפיליות אשר גם הן פוגעות ביער.

טיפול מקצועי נגד תהלוכן האורן
הטיפול נגד תהלוכן האורן חייב להיות מקצועי ומבוסס על היכרות עם המזיק, הבנה של הסכנות שהוא טומן ודרכי הפעילות. במהלך טיפול נגד תהלוכן האורן ישנה סכנה בריאותית למדביר ונדרשים אמצעי זהירות בטיפול של הקינים, הזחלים, הגלמים וכן הלאה, בעזרת כפפות מיוחדות, חומרי הדברה עקשניים, משקפי מגן וכן הלאה, ומתוך הבנה של הלך חייו של תהלוכן האורן ומציאת העיתוי הנכון לטיפול בו.
חברת בסמן שירותי הדברה, אשר הניסיון הרב שלה והמקצועיות הבלתי מתפשרת שלה הביאו את עיריית חיפה לחתום איתה חוזה עבודה לשלוש שנים בנוסף לשלל לקוחות מרוצים אחרים, מתמחה בטיפול נגד תהלוכן האורן באמצעות ריסוס ומווסתי גדילה מקצועיים.
אם אתם חיים בסביבה שבה מצויים עצי אורן, סביר להניח כי תהלוכן האורן יגיע אליכם במוקדם או במאוחר. אל תתפתו להתעלם ממנו, וחשוב מכל - אל תניחו לילדים לגעת בו ולהיפגע! בנוסף, אסור להזניח אותו על פי חוקי העזר העירוניים.

אנחנו בבסמן הדברה, נשמח לעזור לכם למנוע את ההשלכות המזיקות של תהלוכן האורן ולקחת לידיים את הטיפול המקצועי בו.

בין לקוחותינו

  • git
  • html5
  • java
  • node
  • post
  • japanika
  • mandarin
  • sandwich

חשוב להדגיש שחברת בסמן משתמשת אך ורק בחומרים קלים שאינם מסוכנים המאושרים על ידי המשרד להגנת הסביבה לשם פעולות הדברה במבנים מאוכלסים.
חייגו עוד היום כדי לפתור כל בעיית מזיקים - 1-700-701019

פרטי התקשרות

לפרטים נוספים והזמנות

טלפון: 1-700-701019
פקס:  03-5212272
אימייל: שליחה דרך יצירת קשר